Mekanik ve İklimlendirme Sistemleri

  • 0(216) 478 28 48

    onar@onarteknik.com.tr
  • Kadıköy/İSTANBUL

    Google Maps

SİCAK HAVA APEREYLERİSİCAK HAVA APEREYLERİ
SİCAK HAVA APEREYLERİ

SİCAK HAVA APEREYLERİ

SICAK HAVA APAREYİ AVANTAJLAR & DEZAVANTAJLARI

Sıcak hava apareyi başlıca avantajları; ekonomik olması, yüksek ısıtma kapasitelerine oranla kapladığı hacimlerin küçük olması ve kullanıcı dostu olmasıdır. Binanızdaki kalorifer tesisatından çekeceğiniz suyu, işletmenizdeki sıcak suyu veya buhar kazanından elde edilen buharı kullanarak pratik bir şekilde en ekonomik ısıtma yöntemini sağlamış olursunuz. Ayrıca uzmanlık gerektiren montaj işlemlerine, uzman personele ve özel tesisat malzemelerine de ihtiyaç duyulmaz.

Sıcak hava apareyi serbest atış ve serbest emiş prensibine göre çalıştığı için kanal bağlantısına uygun değildir.

SICAK HAVA APAREYİ SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Sıcak hava apareyi‘nin seçiminde ve yerleştirilmesinde; mahalin homojen bir şekilde ısıtılmasına, havanın insanların çalışma düzeyine uygun bir şekilde üflenmesine ve rahatsız edici hava akımlarının oluşmamasına dikkat edilmelidir.

Mahalde homojen ısı dağılımını sağlamak için cihaz adedinin doğru hesaplanması gerekmektedir. Genel bir kabul olarak, her bir cihaz 8000~16000 kcal/h ısıtma kapasitesine sahip olmalıdır. Sıcak hava apareyi ısı gücü, ısıtıcı akışkan ile bataryadan geçen hava arasındaki farka ve hava hızına bağlıdır. Hava hızı ve sıcaklık farkı ne kadar yüksekse cihazın ısı gücü de o kadar yüksek olur. Aksiyal fanlı sıcak hava apareyi tiplerinde 90/70 °C sıcak su ile 35000 kcal/h ve radyal fanlı sıcak hava apareyi tiplerinde yine 90/70 °C sıcak su ile 48000 kcal/h güce kadar ulaşabilir.


İnsan Kaynakları

Başvuru Formunu Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

İş Başvuru Formu

ONLİNE KATALOG

ONLİNE KATALOG